Ten weekend był wyjątkowo gorący – szczególnie w Szczecinie. I nie chodzi jedynie o słoneczną pogodę, albowiem miał miejsce Festiwal Porto da Capoeira wraz z 16 Batizado e Troca de Cordas. Jednocześnie Instrutores D’Arta i Barbante świętowali 15 lat pracy i rozwoju Capoeira w Szczecinie.

Członkowie naszej grupy spotkali się w jednym miejscu, gdzie przez cztery dni (31 maja do 3 czerwca) brali udział w warsztatach Capoeira, warsztatach muzycznych oraz pokazach. Wszystko pod okiem naszego mistrza – Mestre Porquinho. Kolejnym z gości na evencie był Contra Mestre Miojo, który jest założycielem grupy Caravelas Negras. Obecny również był gość specjalny, po raz pierwszy w Polsce: Contra Mestre Rafael de Lemba. Jest on znany na całym świecie, a jego piosenki można usłyszeć na niezliczonej ilości rodas. Oczywiście nie zabrakło również członków polskiej i niemieckiej kadry Companhia Pernas Pro Ar.  

Wiele osób zostało przyjętych do grupy podczas ceremonii Batizado oraz wielu zmieniło swój sznur. Dwie osoby z naszej opolskiej sekcji otrzymały szczególne stopnie i rozpoczynają nowy epizod związany z ich capoeiragem:

  • Instrutora Rouxinol,
  • Graduado Corvo.

Gratulujemy wszystkim, którzy zmienili swój stopień na wydarzeniu!

16 Batizado big